1.6.2010 - Druhý závod Českého poháru v triatlonu žákovských kategorií - Nymburk

Obrázek
V neděli 30. května se uskutečnil již druhý závod Českého poháru žactva 2010. Pro mládežnické kategorie byla Velká cena SKP Nymburk navíc i závodem nominačním pro mezinárodní Závod Olympijských Nadějí (ZON 2010)...

který se pojede za čtrnáct dní v Poděbradech. Teplota vody dosáhla bezmála dvaceti stupňů, a tak se i přes prvotní obavy uskutečnil plnohodnotný triatlonový závod. Cyklistika se jela shodně s tratí loňského roku a opět se odehrávala na horském kole. Závodní trasa byla podmáčená, díky vydatnému dešti. Startovalo se intervalovou metodou, proto přehlednost o pozicích v průběhu závodu byla velmi nejasná a na výsledky se čekalo až po doběhu posledního závodníka.
Na trati 0,35 km - 10 km - 2,5 km se nejlépe mezi staršími žáky vedlo našemu Šimonovi Kunclovi, který exceloval zejména v plavecké části. V celkové konkurenci dominoval a doběhl si pro 1. místo. Doslova bojovný výkon podal jeho týmový kolega Tomáš Čulík, který v cíli ztrácel pouhých 7 vteřin a obsadil 2. místo. Výborně si vedli i další dva naši závodníci. Honza Větrovský skončil na 5. místě a Martin Vítů se vešel těsně do první poloviny startovního pole a musel se spokojit s 9. místem. Závod se tentokráte nepovedl Lukáši Kincovi, který měl zdravotní i technické potíže. Navzdory všemu statečně závod dokončil.
U děvčat se projevila nezkušenost z jízdy na horském kole, obzvláště v rozbahněném terénu. Nevzdaly se a podaly solidní výsledek. Niki Kášková uhájila 3. místo a Alena Třebická obsadila 4. příčku.

Vzhledem k výsledkům se tímto na ZON 2010 nominovali Šimon Kuncl, Tomáš Čulík, Niki Kášková a Alena Třebická. Dalším želízkem by měl být Lukáš Kinc, který doufáme, že bude mezi nomanovanými také díky výsledkům z loňských závodů.

Fotogalerii ze závodu naleznete zde

1.6.2010  |  Hanka a Martin

Přílohy k článku:

Výsledky

Fotografie k článku:

Zpět na články

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.