13.6. 2010 - Mistrovství České republiky žactva a první závod seriálu MČR v triatlonu - Poděbrady

Obrázek
V neděli 13.6. 2010 se uskutečnilo v lázeňském "srdečním" městě Mistrovství České republiky žákovských kategorií a první závod seriálu MČR v triatlonu pro rok 2010...

Počasí tomuto sportovnímu klání velice přálo, neboť ho sluníčko provázelo téměř celý den. Teplota vody byla rovněž výborná a dosahovala až 23,5°C takže se plavecká část obešla bez neoprenů. V kategorii starších žáků si pro titul mistra ČR pro rok 2010 doběhl náš Lukáš Kinc, který tak potvrdil svoji stoupající formu a odstartoval doslova medailové žně našeho týmu. Druhé místo totiž s minimální ztrátou obsadil Tomáš Čulík. Tuto dvojici na stupně vítězů doprovodil opět náš závodník, a to Šimon Kuncl. Pěkných výsledků dosáhli i jejich oddíloví kolegové Martin Vítů a Jan Větrovský, kteří obsadili páté resp. osmé místo v hodnocení ČP.
V kategorii starších žákyň se velmi kvalitním výkonem probojovala k titulu první vicemistryně České republiky pro rok 2010 Niki Kášková. Až do cílové rovinky za ní na třetím místě běžela její týmová kolegyně Alena Třebická, která však v jejím závěru podlehla a to hned dvěma soupeřkám. Dokončila tak na pátém místě.
V seniorském elitním závodě seriálu MČR jsme na startu měli hned čtveřici závodníků. Jaroslava Pejsara, Martina Pejsara, Jakuba Lemberku a Jana Zikmunda. Nejlépe se vedlo Jardovi, který se od počátku pohyboval na špici mezi nejlepšími a cílovou pásku protnul na šesté pozici. Vzhledem k tomu, že finální zimní přípravu mu pokazila zlomenina zápěstí, jde o solidní výsledek ukazující stoupající formu. Jeho bratr Martin, který již v tomto roce nezávodí jako profesionál, ale jako pracující sportovec, dokončil rovněž v elitní desítce. Patřilo mu totiž deváté místo. Jakub Lemberka pak v kategorii K23, kde se prezentoval poprvé ve své kariéře, dokončil na místě dvanáctém a lze očekávat, že půjde výkonnostně nahoru, neboť bylo vidět, že kondičně závod zvládal výborně. Velkou smůlu si naopak vybral Jan Zikmund, kterého v úvodu cyklistické části postihl defekt a byl nucen ze závodu odstoupit.

Fotogalerii naleznete zde


13.6.2010  |  MartinPřílohy k článku:

kompletní výsledkyFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...