27.6. 2010 - Skvělý závodní den aneb Český pohár v triatlonu Praha - Horní Počernice

Obrázek
Letní počasí se po delší době opět tuto neděli ukázalo, a tak další závod Českého poháru v triatlonu proběhl v Praze - Horních Počernicích za skvělých podmínek. Věc, která je však v tomto roce konstantní, tudíž na počasí zcela nezávislá, jsou skvělé výsledky našich závodníků...

V kategorii starších žáků a žaček se na start za náš tým postavilo "sedm statečných" - Lukáš Kinc, Šimon Kuncl, Tomáš Čulík, Martin Vítů, Jan Větrovský, Niki Kášková a Alena Třebická. Přestože panovalo opravdu letní počasí, bylo možné v plavecké části využít neopreny, což našim závodníkům náramně svědčilo. Již po plavecké části se na špici závodu žáků usadili Kinc Lukáš a Kuncl Šimon, které pronásledovala početná skupinka, ve které nechyběl Čulík Tomáš. S odstupem jedné minuty pak o své kvalitní umístění bojovali Větrovský Jan a Martin Vítů. Na špici závodu žaček se ve vedoucí dvoučlenné skupince pohybovala Niki Kášková a držela si tak naději na skvělé umístění. Třetí pozici si po celou dobu hlídala Alena Třebická.
V běžecké části se bojovalo velmi tvrdě o každý metr trati a bylo opravdu velice zajímavé sledovat, jak to nakonec vše dopadne. Své běžecké kvality předvedl Lukáš Kinc a doběhl na prvním místě. Druhé místo bral Šimon Kuncl a třetí jeho oddílový kolega Tomáš Čulík. Hatrick pro náš tým tak byl dokonán. Do elitní desítky se vešel i Martin Vítů a Jan Větrovský, kteří obsadili deváté, resp. desáté místo.
V kategorii starších žaček bojovala o celkové vítězství Niki Kášková, která však v závěrečném spurtu podlehla ostravské závodnici Macháčové. Druhé místo však bylo skvělým počinem. Kvalitním výkonem se prezentovala i Alena Třebická, která mohla při vyhlašování výsledků vystoupit na třetí příčku.
V nepohárovém závodě mladších žáků jsme měli na startu pouze Pavlíka Straku, který však hájil naše barvy velmi srdnatě a svoji kategorii vyhrál stylem start cíl. Mohl se tak v této sezóně radovat z prvního vítězství na triatlonovém poli.

Fotky ze závodu naleznete zde


28.6.2010  |  MartinPřílohy k článku:

VýsledkyFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...