4.7.2010 - Skvělý týmový závodní den - Tálín

Obrázek
Z hlediska výsledků a sportovních výkonů našich sportovců byla sobota 3.7., kdy se jel v Tálíně další jihočeský triatlonový podnik, skvělým dnem. V dopoledních závodech mládeže se opět ukázalo, že patříme mezi triatlonovou špičku...

Vždyť např. v kategorii staršího žactva se rozdělovalo šest medailí, ze kterých si náš tým odnesl rovných pět. První místo v této kategorii vybojoval vyspělým výkonem a stylem start-cíl Lukáš Kinc. Podobný kousek předvedla mezi žákyněmi jeho kamarádka a oddílová kolegyně Niki Kášková. Druhé místo mezi žáky patřilo Tomáši Čulíkovi. Bronz pak bral Šimon Kuncl. Oba dva ukázali, že poctivá příprava v zimním období se vyplatila a odměna ve formě medailových umístění je v této sezóně nemíjí. Medaili si z kategorie starších žaček odvezla Alena Třebická, která se umístila na pozici stříbrné. Mimo medaile pak zůstal pouze Dominik Šmejkal, který dokončil na místě šestém.

Mezi mladšími žáky jsme měli zastoupení v chlapecké kategorii třemi sportovci. Zde si na medaili dělali před startem zálusk Pavel Straka a Lukáš Zadražil. Oba dva nakonec uspěli a medaile skutečně získali. Druhé místo bral Pavlík a třetí Lukáš. Čtvrté místo a tak i nepopulární "bramborová" medaile zbyla na Jana Nováka. Mezi dívkami reprezentovala náš tým pouze Diana Třebická. Svým výkonem však moc nezaostala a vybojovala třetí příčku. Mezi nejmenšími kategoriemi se v počtu startujících dětí projevil začátek prázdnin a dovolených. Na start se tak tedy za náš tým postavila pouze čtveřice "statečných". Nejlépe se vedlo Janu Burgstalerovi a Káje Bednářové. Oba dva totiž získali v kategorii benjamínků (B3) druhou příčku. Zadařilo se i Zuzce Uhlířové, která si skvělým výkonem na kole zajistila příčku bronzovou. Medaile tak nezbyla v tento den pouze na Vojtu Šmejkala (6. místo).

V odpoledním programu seniorů se představil mezi muži Jakub Lemberka. Do závodu šel s cílem otestovat plaveckou a cyklistickou výkonnost a v běžecké části pak "vydržet" na špici co nejdéle. Plavecká část mu vyšla na jedničku a z vody vylézal první. V dlouhém přeběhu do depa však malinko ztratil a na cyklistiku vyjížděl až na třetím místě. Jelikož již šlo o druhý balík, musel na kole tvrdě pracovat, aby udržel ztrátu na vedoucí závodníky co možná nejpřijatelnější. V tomto snažení mu v desetičlenném balíku však pomáhal pouze jeden závodník, takže přišel o mnoho sil. To se projevilo v závěrečné třetí části (běhu), kdy v tropickém počasí běžecky nestačil a dokončil ve své kategorii na šesté příčce. Tréninkové závodní cíle však splnil, proto byl nakonec i částečně spokojen. Mezi ženami se na start postavila Kamila Hořejší, která podala výkon, který stačil na medailové umístění. Brala totiž třetí příčku.

Fotky ze závodu si můžete prohlédnout zde


4.7.2010  |  MartinPřílohy k článku:

VýsledkyFotografie k článku:Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...