29.8.2010 - Triatlonový víkend je za námi - Zliv

Již od pátku se naši svěřenci, převážně z řad mládežnických kategorií, snažili "bojovat" o co možná nejlepší výsledky při všech závodech, které se uskutečnily při triatlonovém víkendu ve Zlivi...

V pátek byl na programu triatlonový supersprint (0,2 km plavání + 4 km kolo + 1 km běh), kde se na start mužů postavil Jakub Lemberka a Lukáš Kinc. Jakub si vedl velmi solidně a doběhl si pro druhé místo. Lukáš si v konkurenci starších závodníků (sám je totiž ještě starší žák) vybojoval celkovou čtvrtou příčku a mezi žáky bral medaili zlatou stejně tak jako jeho oddílová kolegyně Martina Kovandová v kategorii dorostenek. Mezi žačkami stříbrnou medaili získala Barbora Macková a bronzovou Michaela Kincová. Na stupně vítězů se podíval i benjamínek Petr Červenka, který skončil druhý. V závodě bylo rovněž skvělé, že se ho zúčastnili i rodiče některých našich závodníků a okusili tak alespoň v poloviční míře, co jejich děti musí zvládat při tvrdých triatlonových soubojích, které svádějí po celou sezónu.

Sobotní program zahrnoval závody jednotlivců a to v rámci Jihočeského poháru 2010. Dopoledne bylo určeno pro všechny mládežnické závodníky. Odpolední program pak patřil kategoriím starším.
V bodovaných závodech zařazených do Jihočeského poháru nás velice úspěšně reprezentovali:
Jakub Lemberka (M2) - 1. místo (Mistr Jihočeského kraje 2010), premiéra na olympijském TT
Karolína Bednářová (B3) - 3. místo

Celý víkend byl zakončen nedělními závody družstev seniorských kategorií. Zde se za náš tým rozhodli zabojovat hlavně starší žáci a žákyně, které doplnili Jakub Lemberka, Jan Fiala a Eva Kolomazníková.
Družstvo ve složení Niki Kášková, Alena Třebická a Eva Kolomazníková obsadilo 2. místo v kategorii Z1. Druhé družstvo ve složení (Jakub Lemberka, Jan Fiala a Lukáš Kinc) si vedlo zcela stejně a to v kategorii M1. Jen o pozici hůře dokončilo družstvo třetí, které závodilo ve složení Šimon Kuncl, Tomáš Čulík a Martin Vítů.

Víkend byl zasvěcen nejen závodům, ale také zábavě, neboť všichni trenéři, závodníci a jejich rodiče trávili volné chvíle a večery v kempu, kde pro ně bylo připraveno občerstvení, které perfektně zajistil jeden z rodičů - Pavel Kinc. Ubytování pak poskytla týmová obytná Avie a stany. A zábava?..o tu se postarali všichni, neboť večerní posezení byla naplněna pohodou příhodami z celé triatlonové sezóny 2010.