28.5.2011 - Skvělý mezinárodní závodní víkend v Senci je za námi

Dnes proběhl na Slovensku důležitý a tradiční mezinárodní Závod Olympijských nadějí, na kterém měl i náš tým tříčlenné zastoupení v reprezentačním družstvu. Niki Káškovou, Lukáše Červenku a Jana Větrovského. Niki i Lukáš si na trati počínali s velkým přehledem...

Oba dva od počátku plavecké části kontrolovali čelo svého závodu (Lukáš dokonce vedl celé startovní pole juniorů) a podobně si počínali i na cyklistice. Do druhého depa tak přijeli ve vedoucích skupinách juniorských kategorií. V běžecké části pak rovněž velmi kvalitně zabojovali. Niki si doběhla pro páté místo, když se před ní dostaly pouze čtyři o rok starší závodnice. Ve svém ročníku pak byla nejlepší stejně tak jako z celého reprezentačního družstva ČR dívek. Lukáš v běžecké části podal od minulého závodu Evropského poháru o hodně zlepšený výkon a doběhl na šesté pozici. V družstvech pak oba získali společně se svými reprezentačními kolegy shodně stříbrné medaile. Výsledky to v mezinárodní konkurenci byly opravdu kvalitní a jsou výrazným příslibem do dalšího důležitého závodu, který se uskuteční již za 14 dní ve Vídni a na jehož startu nebudou v reprezentačním družstvu chybět. Pojede se zde totiž další díl Evropského poháru 2011.

Posledně jmenovaný sportovec ze seznamu našich reprezentantů, Jan Větrovský, měl bohužel v závodě smůlu, ostatně stejně jako všichni ostatní soupeři. Pořadatelé při jeho kategorii špatně připravili běžeckou trať a tak došlo k naprostému chaosu, který vedl k anulování celkových výsledků. Vyhlášeny tak byly pouze výsledky dílčí, tj. nic neříkající.

V odpoledním programu Slovenského poháru se v kategorii mužů představil Jakub Lemberka. Na tratích 1,5-40-10 si při svém prvním startu sezóny nevedl vůbec špatně. V prvních dvou disciplínách (plavání, kolo) napodobil své mladší oddílové kolegy z dopoledních startů a kontroloval s přehledem čelo závodu. V běžecké části začal solidně a ve velmi dobrém tempu. V prostřední sekci ho však postihly žaludeční potíže a musel v tempu dosti polevit. V poslední třetině však potíže naštěstí ustoupily a opět mohl vystupňovat běžecké tempo do normálních "obrátek". Dostal se tak jako závodník kategorie K23 do mužské TOP 10 (přes 85 startujících) což na úvod sezóny bylo opravdu vynikající. Porazil rovněž svého jihočeského konkurenta Martina Nováka (TC Vaněk), se kterým svádí při závodech tradičně kvalitní a ostré souboje.

Z pohledu trenérů:

Závodní den se nám opravdu vydařil. Musím říci, že jsem ani tak výborné výsledky v podání všech závodníků na samém úvodu sezóny nečekal, ačkoliv absolvovaná kvalitní zimní a převážně jarní příprava na výcvikových táborech (Mallorca či Itálie, Šumava) dosti přislibovala. Jsem tedy rád, stejně jako samotní závodníci, že se předešlé tréninkové plány, podpořené velkou tréninkovou snahou, podařilo naplnit a zužitkovat. Nyní nás čeká pár dní odpočinku a volnější program, na který naváže další "cílená" příprava směřující k Evropskému poháru v Rakousku (11.6.2011) , kde jak doufáme budou všichni zase o výrazný kus lepší.