29.5.2011 - Reportáž z Jihočeského poháru v triatlonu - Putim

V sobotu 28.5.2011 se konal další závod Jihočeského poháru triathlonu v Putimi. Na start poloviční trasy se postavili dva závodníci našeho týmu - Tomáš Čulík a Michal Háša...

Tomáš doplaval na druhé pozici s minimální ztrátou a z depa již vyjížděl zároveň s nejrychlejším plavcem Františkem Linduškou. Tato dvojice absolvovala společně téměř celou cyklotrasu, v jejímž závěru získal Tomáš malý náskok a vybíhal tak z depa první. Tento drobný náskok se mu však nepodařilo udržet a skončil tak na celkovém druhém místě. Stejné místo obsadil také mezi dorostenci. Michal doplaval pátý a po kvalitním výkonu na kole, které absolvoval samostatně, přijel třetí a tuto pozici udržel až do cíle. Stal se tak vítězem v mužské kategorii.

V delším závodě 1,5 - 40 - 10 (Olympijském triatlonu) podal vynikající výkon navrátivší se Jan Hradecký, když v celkovém pořadí bral třetí pozici. Ve své kategorii si dokonce ještě o místo polepšil.

Jsme velmi rádi, že se nám "Hrady" vrátil po delší závodní pauze zpět a pomůže týmu v seriálu Jihočeského triatlonového poháru, kde díky časté účasti sportovců na vyšších soutěžích, jsme doposud neměli kvalitnější ani početnější zastoupení. Společně s Michalem Hášou a Janem Zikmundem by měli tvořit silné družstvo, které se popere vždy o mety nejvyšší.