19.6.2011 - První závod Českého poháru je již minulostí - Račice

Prvním závodem byla dnes v Račicích odstartována série Českého poháru v triatlonu 2011. Na startu se objevili samozřejmě i naši závodníci, kteří chtěli ihned od počátku celého seriálu bojovat o ta nejlepší umístění...

V kategorii starších žáků skvěle zajel Lukáš Zadražil, který proháněl i ty nejlepší starší soupeře ve své kategorii a to od počátku plavecké části až skoro do úplného konce, kde mu malinko došly síly a dokončil (s nepatrnou ztrátou) těsně za stupni vítězů. Ve stejné kategorii obsadil 6. místo jeho oddílový kolega Jan Straka a 8. místo pak připadlo na Jana Větrovského, jehož výsledek byl malinko za očekáváním. Stejně jako Pavlovi se dařilo i Barboře Mackové. Všichni tři šli celkem slušně, avšak zaváhali v plavecké části, neudrželi kontakt a tak se do bojů o lepší umístění nemohli tentokráte zapojit. Závod byl totiž na polovičních tratích než je obvyklé a tak smazávat ztráty moc nešlo.
Ve starší kategorii dorostu se nejlépe vedlo Šimonu Kunclovi, který opět dokázal držet krok ve velmi rychlém tempu s těmi nejlepšími sportovci až do poslední fáze závodu, kde podlehl trojici soupeřů a skončil na 4. místě. O dvě příčky za ním dokončil Tomáš Čulík. 9. místo pak obsadil zlepšeným výkonem Lukáš Kinc a 11. místo připadlo jeho oddílovému kolegovi Martinovi Vítů.

V hůře obsazeném startu dorostenek, který až do konce cyklistické části nepochopitelně připomínal spíše vlažné předzávodní rozjetí, než boj v závodě Českého poháru, se cenné kovy dělily až v závěrečném běhu, kde si pro bronzovou medaili doběhla dobrým výkonem Alena Třebická. 5. místo pak obsadila Martina Kovandová.

V kategorii mužů, která odstartovala až v odpoledních hodinách, předváděli skvělou připravenost Jakub Lemberka a Jaroslav Pejsar. Oba se od úvodních metrů usadili ve vedoucí skupině závodu a aktivně se podíleli na tempu. Jakuba však postihla nehorázná smůla a to na 30km, kdy ho z kola srazil neopatrný soupeř špatně se pohybující v cyklistickém balíku. Ze závodu, který měl rozjetý tak na TOP 5 se s četnými odřeninami a potlučeným kolem doslova "vykotouloval" a nedokončil. Jardovi se podobná smůla vyhnula, zajel solidní závod a v cíli bral druhou příčku ve své kategorii. Celkově se vešel do TOP 10 (8. místo). S nástrahami trati se potýkal i Jan Zikmund, kterému však zdejší trať nepřinesla kýžený úspěch, když dokončil ve své kategorii až na 12. místě.