26.7. 2011 - Naši nejmenší se zúčastnili Jihočeského poháru ve Zvůli

V neděli 24.7. se za zamračeného, skoro deštivého počasí konal v Jihočeské Zvůli další závod Junior Cupu. Trať kola byla vedena po lesních cestách, takže závodníci provětrali svá horská kola. Na start se postavilo v dětských kategoriích celkem 15 našich závodníků. V nejmladší a nejpočetnější kategorii BC2, BD2 se opět dařilo Davidovi Macků...

Od začátku si vypracoval slušný náskok a s přehledem svoji kategorii vyhrál. Michal Macháček s Matyášem Staňkem svedli mezi sebou minisouboj, ve kterém nakonec zvítězil Michal. V závěrečném finiši zaútočili i na třetí místo závodníka z Č. Budějovic, ale přeci jenom to bylo nakonec pro Michala neoblíbené místo čtvrté a Maty byl pátý. Závodníky na 3-5 místě dělilo pouze 8 sekund. Další závodník Robert Kostlán doběhl na šestém místě a předvedl svou narůstající formu. Nejmladší závodník Matěj Kosobud se postavil na svůj první závod a bylo vidět, že je to pro něj něco nového. Po plavecké části malinko zaváhal v depu při nazouvání bot a oddíloví kolegové mu poodjeli a nakonec z toho bylo místo desáté.

V další kategorii BC3, BD3 se do vln velice studeného rybníka vrhli další členové našeho týmu. V kategorii dívek skončila Karolína Bednářová na třetím místě, Barča Kostlánová dobila po rozpačitém začátku místo páté. Do třetice táborských závodnic byla Adéla Pechová v konečném pořadí sedmá. V chlapcích jsme měli na startu pouze jednoho závodníka Michala Šimáka, který si dojel pro místo šesté.

V nejstarší žákovské kategorii se podle očekávání zadařilo Dianě Třebické, která zvítězila a porazila mnoho mužských soupeřů. Honza Novák se snažil dojet své soupeře na které ztratil v plaveckém sektoru, ale nakonec to stejnak bylo páté místo. Jeho týmový kolega Jan Burgstaller byl na tom velice podobně. On doplatil na technické potíže s gumou na startovní číslo, dlouho se zdržel po výběhu z vody v depu a soupeři se mu vzdálili. Dokončil na pozici šesté.
David Šimák si zkusil svůj první triatlon a dojel si pro osmou pozici. Bratři Vojtěch a Dominik Šmejkalovi se protrápili celým závodem. Vojta dokončil na místě sedmém a Dominik v mladší žákovské kategorii dojel na čtvrtém místě.

Již dopoledne se startoval závod dospělých, ve kterém bylo na startu celkem 49 závodníků. Jediný táborský účastník Martin Korous dojel na třetím místě.