16.8. 2011 - Jihočeský pohár a junior Cup v triatlonu - Netolice

O druhé srpnové neděli 14.8. 2011 pokračoval Jihočeský pohár v Netolicích v kempu Podroužek. Počasí se umoudřilo a byl krásný slunečný den. Proto si závodníci mohli závod užít a nemuseli bojovat s chladem jako se to letos stalo skoro tradicí...

Junior Cup odstartoval v 14:30 od nejmladších kategorií. Už v těchto kategoriích má náš tým zastoupení. V kategorii benjamínků 0 zvítězila mezi děvčaty Nikolka Korousová a mezi kluky skončil Honzík Zadražil čtvrtý. Kategorii BC1 ovládly barvy našeho týmu. První doběhl David Korous a na druhém místě skončil Martin Kozojed, přestože to byl jeho první závod. Kategorii BC2 vyhráli David Macek a Míša Kincová. Ostatní kolegové skončili takto. Petr Červenka pátý, Matyáš Staněk šestý, Robert Kostlán osmý a Honza Antoš devátý.
V kategorii nejstarších benjamínků svojí pozici po plavání neudržel Pepa Míka a propadl se na páté místo, devátý pak doběhl Michal Šimák. Mezi dívkami benjamínkami vybojovala Karolína Bednářová třetí místo, Barbora Kotlánová byla šestá.
Jako poslední odstartoval společný závod mladších a starších žáků. Stylem start cíl nedal nikomu šanci Lukáš Zadražil, Pavel Straka se také dostal na stupně vítězů na třetím místě. Dominik Šmejkal s větší ztrátou dokončil na šestém místě. Bára Macková doběhla druhá. V mladších žácích se pořadí tradičně přelévalo, po slabším plavání se Honza Novák prodral na bednu se třetím místem, čtvrtý skončil Honza Burgstaller. Vojta Šmějkal šestý a David Šimák sedmý. V závodě děvčat zvítězila Diana Třebická a Tereza Kunclová byla třetí. Sedmá doběhla Tereza Antošová.

Dopoledne zvítězil mezi muži Honza Hradecký. Na pátém místě ve své kategorii skončil Marek Filip.

Všichni si závod užili a těší se na další závod ve Zlivi.