30.4. 2006 - 1. Závod Českého poháru v duatlonu žáků Dobřany

Jako první startovali benjamínci. Na start se jich postavilo pouze pět, a z toho byli tři naši: Lukáš Kinc, Filip Odler a Pavel Straka. Lukáš Kinc s přehledem zvítězil, Filip Odler skončil třetí a na Pavla Straku zbyla bramborová medaile za čtvrté místo.

Poté odstartovala kategorie starších žáků. Mezi dvanácti startujícími byli také tři závodníci E.ON TRIATHLON TEAM: Marek Novotný, Honza Fiala a Honza Straka. Marek celý závod s přehledem kontroloval a doběhl si pro první místo. Honza Straka s Honzou Fialou svedli až do posledních metrů tvrdý souboj a nakonec se umístili na šestém resp. sedmém místě. Sáhli si oba a na dno svých sil.

Jako poslední před hlavním závodem odstartovali dorostenci. Mezi širokým polem startujících byl i Ondra Vosátka, Vojta Krejčí, Honza Chovanec a Mirek Krajčík. Nevlídné počasí, kvalita zimní přípravy a zdravotní problémy, to vše se podepsalo na jejich výkonech. Přesto se nejlépe na začátku sezóny představil Ondra Vosátka, který se umístil na výborném druhém místě. Vojta skončil osmý, Mirek třináctý a Honza po cyklistické části vzdal.

Jako poslední se představila jediná žena z naší skupiny - Eva Kolomazníková. Také ji postihly zdravotní problémy, ale přesto se ve své kategorii K23 umístila na pěkném třetím místě.

Slovo na závěr:

Byl to první závod letošní sezóny. Ukázal, jak se každý přes zimu připravoval. Je jen velká škoda, že někteří závodníci duatlon neuznávají. Přitom se duatlonu zúčastňuje i náš nejlepší triatlonista Filip Ospalý a bere ho jako výborný trénink na triatlonovou sezónu.