22.4.2012 - První tréninkový závod je za námi

Dnes sportovci týmu absolvovali první tréninkový závod na sezónu 2012. V Dubném u Českých Budějovic se postavili na start duatlonu. Mezi muži si nejlépe vedl Michal Háša, který dokončil ve své kategorii na 3. místě. Celkově pak skončil na pozici 4. a to těsně před svým oddílovým kolegou Martinem Korousem. V dorosteneckých kategoriích se pak dařilo výsledkově Niki Káškové, která skončila na prvním místě. Druhou příčku pak obsadila její oddílová kolegyně Alena Třebická. Druhá příčka patřila rovněž i Šimonovi Kunclovi, avšak v kategorii dorostenců. Na pódium vítězů se probojoval i Martin Vítů. Ten dokončil dobrým výkonem na místě třetím. Čtvrtá příčka zůstala pro našeho Tomáše Čulíka, který je po nemoci a tak závod nemohl absolvovat v plné formě. I přesto podal solidní a bojovný výkon.

Z pohledu trenéra:

závod splnil tréninková očekávání. Byl náročný a spravedlivý. U Šimona Kuncla, byl výkon opravdu dobrý a jsem s ním velmi spokojen.Myslím, že se mu podaří se letos dostat na nějaký závod EPJ a odčinit tam loňskou nepodařenou účast (EPJ 2011 Belgie). Niki sice vyhrála, ale cyklistika byla slabší. Musí tak na ni nyní hodně "dělat". Aerobní složka je z VT na Mallorce dobrá, ale chybí anaerobní síla. Nyní má sice i podstatné zdravotní potíže, které řešíme, ale ani kdyby je neměla tak by to nebylo úplně ono a nelze to brát jako "polehčující" okolnost. Martin, Tomáš a Ája pak zajeli své současné možnosti a určitě se budou výkonnostně posunovat dále. Potenciál pro to rozhodně mají.

I já jsem duatlon tréninkově absolvoval. Měl jsem pro průběh závodu své plány - nepřekročit v žádné části závodu tepovou hranici ANP, celou cyklistiku absolvovat bez háku a v závěrečném běhu běžet tak, abych byl schopen po krátké pauze ještě vyrazit na aerobní běžecký trénink + byl fit na zítřejší trénink. Vše se podařilo naplnit, takže velká spokojenost. Celkově to z mého pohledu byla zábavná tréninková vložka pro zpestření přípravy na závod ironman.
A co nás nyní čeká?

Mládežnické kategorie starších žáků, dorostu a juniorů vyrazí 28.4. na výkonnostní testy do SC Nymburk. Zde budou bojovat o účast v reprezentačním družstvu pro prestižní mezinárodní závod ZON v Polsku.
Na moji osobu pak čeká, již podstatně delší, tréninkový start a to 5.5. na středním duatlonu v Krušných horách - KRUŠNOMAN. Tady už mi do smíchu, jako dnes, zajisté nebude. Rovněž po něm již určitě nepůjdu trénovat a budu rád, že jsem rád:-)