17.6.2012 - Evropský pohár juniorů ve Vídni

Obrázek
V krásném počasí a velmi pěkném prostředí města Vídně, se v sobotu uskutečnil další díl Evropského poháru v triatlonu. Na startu nás reprezentovali hned tři závodníci týmu. Za úkol, jsme si dali vylepšit umístění z minulého ročníku...

Niki Káškové se to sice povedlo splnit, ale pouze o jednu příčku, když dokončila na 21. místě a to navzdory tomu, že se závod vyvíjel pro ni velmi příznivě. Ztrátu, kterou nabrala v plavecké části, se ji podařilo ve druhé, cyklistice, zlikvidovat a do depa před během přijela ve vedoucí početné skupince. V závěrečné části však fyzicky nestačila a na ni nebývale špatným během (o 1:30 horší než minule) dokončila na již zmiňované příčce.

Lukáš Červenka se v úvodu pohyboval tam, kde obvykle a z vody vylézal v první skupině. Nepovedlo se mu však depo, kde se mu zasekl zip od neoprenu a propadl se díky velké časové zrátě až do třetí cyklistické skupiny. Následně se pokusil´vše samostatně dojet, což se mu na druhou skupinu povedlo, ale stálo ho to tolik sil, že se neudržel a opět skončil v početné třetí skupině. Všechna tato snaha ho stála veškerou energii, že v běžecké části již neměl z čeho brát a propadl se startovním polem na 61. příčku.

Šimon kuncl si od počátku hlídal svoje tempo, ale stačilo to zprvu pouze na třetí skupinu, kde to již tolik "nejelo" a nabíral ztrátu. V běžecké části pak podal na sebe velmi dobrý výkon a jen závěrečná penalizace za špatné depo ho odsunula z páté desítky na 51. příčku ze 76 startujících juniorů.

Z pohledu trenéra:

Před závodem jsme samozřejmě mysleli na lepší umístění, protože jsme věděli, že jsou všichni silnější než loni. Okolnosti si však vynutily jiný scénář a závod tak byl skoro úplně stejný jako loni. Myslím si však, že to všechny zúčastněné svým způsobem upozornilo, že chyby a výpadky nejsou v tomto mezinárodním klání možné a vše se tvrdě trestá ztrátou mnoha pozic. Jako trenér vím, že vždy v prvním závodě EPJ se nám moc nedaří. Naši závodníci patří k těm skoro nejmladším z čtyřleté kategorie a daň za nezkušenost a nerozježděnost skoro vždy v úvodu každé sezony "zaplatí". Jsem si jist, že již další závody 30.6. (ČP Telč) a 7.7. (Evrospký pohár Holten) budou zcela o něčem jiném a jako v sezóně loňské půjdou o hodně víc nahoru. V následujících dvou týdnech totiž velmi razantně přidáme na kvalitě a budeme se snažit odtrénovat opět maximum pro další kvalitní průběh sezóny.Pokud k tomu přičtu, že jsme přes zimu dost makali, nemůže výsledek být jiný, než výrazné posunutí kupředu.


17.6.2012  |  E.ON triathlon teamPřílohy k článku:

Výsledky EPJ Vídeň


Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...