2.9. 2012 - Skvělé výsledky na dalším dílu Českého poháru v triatlonu - Zliv

Tradiční poslední víkend patřil ve Zlivi celý triatlonu. V pátek se uskutečnil extra super-sprint, v sobotu závod Českého a Jihočeské poháru a v neděli se nejednalo v soutěži týmů o nic menšího než tituly mistrů Jihočeského kraje pro rok 2012. Jelikož výsledků je opravdu hodně a je o čem psát (na startu se představilo něco málo přes 30 sportovců našeho týmu a také se uskutečnily dva velmi vydařené klubové posezóní večery) budou zprávy ze Zlivi přicházet na náš web postupně. Dnes jde hlavně o zhodnocení nejvyšších soutěží víkendu tj. sobotního Českého poháru, MČR žáků a nedělního mistrovství družstev...

V sobotu se staly tahouny našeho týmu tři borci. Prvním byl Lukáš Zadražil, který předvedl nejlepší závod letošní sezóny a po právu si odvezl domů mistrovský titul pro rok 2012. Dalším, byl Jan Hradecký, který skvělým výkonem na trati bezhákového olympijského triatlonu dokázal zajet opravdu fantasticky a potvrdil tak svoji nadvládu nad celým Jihočeským triatlonovým polem a obhájil již v předstihu celkové prvenství v této prestižní Jihočeské soutěži. Třetím z trojice úspěšných, byla Niki Kášková, která opět zvítězila a je již téměř jistou vítězkou letošního Českého poháru v triatlonu. První pozici bral i v kategorii žáků (9let) Robert Kostlán, který tak předvedl, že může závodit kvalitně nejen na úrovni Jihočeského kraje, ale i celé ČR ostatně stejně jako jeho oddílový kolegové v kategoriích mladších Martin Kozojed a Jan Zadražil, jenž také zvítězili. Bronzovou příčku si z dějiště Českého poháru odvezl i David Macek v kategorii benjamínků.

Nedělní závod družstev pak již byl ve znamení hlavně našich družstev. Tato soutěž se každoročně bere za klubově velmi prestižní a ne jinak tomu bylo i letos. Naše štafeta ve složení Jan Hradecký, Jakub Lemberka, Šimon Kuncl a Lukáš Zadražil však zopakovala loňský výsledek a s přehledem a výrazným náskokem 3 minut zvítězila. Jen o pár sekund utekla našemu druhému družstvu ve složení Martin Korous, Pavel Straka, Tomáš Čulík a Martin Vítů stříbrná příčka a dokončili tak, na stejně úžasném, třetím místě celkového pořadí.
V soutěži tříčlenných ženských družstev nás reprezentovali z většiny pouze žákyně-Barbora Macková a Diana Třebická, které doplnila Niki Kášková. Přes věkový hendikep, je umístění na třetí příčce v celkovém hodnocení ženských družstev super výsledek. Ve své kategorii pak samozřejmě děvčata zvítězila.

Medailové žně tým sklidil i v hodnocení Jihočeského poháru, kterému se však bude věnovat rozsáhle až další článek v příštích dnech. V těchto kláních totiž nastoupili nejen mladí a vysoce trénovaní sportovci, ale i řada rodičů našich závodníků, takže zajisté bude o čem psát a co zdokumentovat.